Join date : 2009-01-27
Age : 27
Location : Rolan Garos

Ђоковић освојио титулу у Дубаију Empty
PostSubject: Ђоковић освојио титулу у Дубаију   Ђоковић освојио титулу у Дубаију Icon_minitimeSat Feb 28, 2009 11:20 am

Српски тенисер Новак Ђоковић освојио је 12. титулу у каријери пошто је у финалу турнира у Дубаију савладао Шпанца Давида Ферера са 2:0 по сетовима (7:5, 6:3).

У првих пет гемова првог сета оба тенисера сигурним сервисима нису дозволила противнику да дође до прилике за брејк, али су до краја сета чак пет пута одузели сервис ривалу. У шестом гему Ђоковић, који је био први носилац на турниру, искористио је прву брејк шансу у мечу и сигурним ударцима са основне линије повео са 4:2. Ферер, тренутно 14. тенисер на АТП листи, у наредном, седмом гему, користи слабији сервис Ђоковића и своју прву брејк лопту и смањује резултат на 4:3. У осмом гему, Ђоковић поново прави брејк, али у наредна два Шпанац без узгубљеног поена изједначава резултат на 5:5.

Победник првог сета решен је у 12. гему када је Ђоковић по трећи пут направио брејк и искористивши другу сет лопту после 52 минута добио је тај део игре са 7:5.

На почетку другог сета српски тенисер је повео са 3:0, одузевши Фереру сервис у другом гему. Шпанац је у седмом гему успео да одузме сервис Ђоковићу и смањи резултат на 4:3, али је трећи тенисер света у наредном гему вратио брејк и повео са 5:3. У деветом гему другог сета Ферер је имао шансу да се врати у меч, али није искористио брејк прилику, па је после једног сата и 36 минута игре Ђоковић искористио прву меч лопту и добио други сет са 6:3.

Турнир у Дубаију играо се за укупни наградни фонд од 2.233.000 долара, а Ђоковићу је припало 383.000 долара и 500 АТП поена.

Ђоковић ће наредног викенда предводити Дејвис куп реперезентацију Србије у мечу првог кола Светске групе тог такмичења против Шпаније у Бенидорму.

Тадић честитао Ђоковићу

Председник Србије Борис Тадић честитао је тенисеру Новаку Ђоковићу освајање турнира у Дубаију.
"Честитам вам освајање прве овогодишње титуле. Још једном сте показали да сте врхунски спортиста и доказали спремност да постанете број један светског тениса", наводи се у честитки Тадића.