Tennis
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tennis

Za sve koji vole Tennis
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Nema rešenje za Congu!

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Ana Ivanovic
Admin
Ana Ivanovic


Posts : 197
Join date : 2009-01-27
Age : 27
Location : Rolan Garos

Nema rešenje za Congu! Empty
PostSubject: Nema rešenje za Congu!   Nema rešenje za Congu! Icon_minitimeSun Feb 22, 2009 8:44 am

Još jedan poraz Novaka Đokovića od francuskog tenisera


Žo Vilfred Conga postaje koban za Novaka Đokovi­ća. Teniser iz Le Mana je u polufinalu turnira u Marseju zabeležio trijumf od 6:4, 7:6 (7:1) i tako ostvario četvrtu uzastopnu pobedu nad najboljim srpskim teniserom. Posle prošlogodišnjih pobeda u Bangkoku, Parizu i Šangaju, Francuz je trijumfovao i na domaćem terenu, dok Novaku ostaje uteha da je ostvario uspeh u finalu Australijen Opena 2008.

Agresivniji i raspoloženiji za igru, Conga je uz podršku publike uspeo da savlada Novaka i plasira se u drugo finale u 2009. godini, pošto je prethodno osvojio titulu u Johanesburgu. Conga je razornim servisima i snažnim udarcima sa osnovne linije kad god je bilo kritično uspevao da stvari okrene u svoju korist, a Novak nije uspeo da valorizuje ukupno pet brejk lopti.


U prvom setu, oba igrača su držali svoje servise do sedmog gema. Novak u četvrtom nije iskoristio dve brejk lopte da povede sa 3:1, ali Francuz u sedmom uspeva da prvu šansu pretvori u brejk i tako ostvari ključnu prednost (4:3). Do kraja seta, trebalo je samo da sačuva servis što mu je i uspelo i tako je posle 34 minuta igre stekao prednost. Zanimljivo je da je pri rezultatu 5:4, Novak imao tri brejk lopte za izjednačenje, ali je Conga sa pet sjajnih vinera, došao do seta.
U drugom delu igre, oba igrača su čvrsto držali svoje servise i bilo je jasno da će odluka pasti u taj brejku. Conga je odmah načinio mini brejk, ali je malo ko očekivao da će tako lako osvajati i naredne poene i steći nedostižnu prednost od 6:1. Finiš je bio rutina, Novak je posle 85 minuta morao da mu čestita.
- Rekao sam sebi da moram da pobedim. odigrao sam izvanredan meč, bio sam odličan kada su se igrali najvažniji poeni. Ponosan sam na sebe zbog igre koju sam prikazao. Novak je igrao dobro, ali nisam mu dao da uđe u finale - pohvalio se Conga po izlasku sa terena.
Njegova pobeda označila je da ćemo ove sezone gledati francusko finale, pošto je Mišel Lodra u drugom polufinalu pobedio Žila Simona sa 7:6, 6:2.
Novak će naredne nedelje igrati na turniru u Dubaiju i to će mu biti poslednja provera pred nastup u meču Dejvis kupa, protiv Španije u Benidormu. On je u odsustvu Federera i Nadala prvi nosilac, ali će konkurencija opet biti prilično jaka, iako je juče stigla vest da je učešće otkazao i Amerikanac Endi Rodik. On je otkazom želeo da izrazi protest protiv odluke organizatora da Izraelki Šahar Per ne izdaju vizu.
- Pogrešno je isticati političke ciljeve kroz sport. Mnogo je razloga zbog kojih bih trebalo da idem, a pogotovo zato što sam uvek dobro igrao u Dubaiju. Međutim, ne slažem se sa njihovim odlukama i ove godine ne želim da nastupim - izjavio je Rodik.
Organizatori turnira u Dubaiju, koji se igra za ukupni nagradni fond od 2,23 miliona dolara, našli su se u velikom problemu posle odluke američkog tenisera. Naime, ranije su zbog povreda nastupe otkazali prvi i drugi igrač sveta Rafael Nadal i Rodžer Federer, kao i Španac Fernando Verdasko.

Novak i dalje treći
Novak Đoković neće se pomeriti na novoj ATP listi. Srpski teniser je za plasman u polufinale takmičenja čiji je nagradni fond 576.000 evra zaradio 90 ATP poena i ostaje na trećem mestu. Srbin je zaradio 25.900 evra, dok će pobedniku turnira pripasti 88.500 evra i 250 poena.
Back to top Go down
https://tennis-number1.darkbb.com
♥JELENA♥JANKOVIC♥

♥JELENA♥JANKOVIC♥


Posts : 54
Join date : 2009-02-02

Nema rešenje za Congu! Empty
PostSubject: Re: Nema rešenje za Congu!   Nema rešenje za Congu! Icon_minitimeSun Feb 22, 2009 12:51 pm

zao mi je sto je izgubio
Back to top Go down
Ana Ivanovic
Admin
Ana Ivanovic


Posts : 197
Join date : 2009-01-27
Age : 27
Location : Rolan Garos

Nema rešenje za Congu! Empty
PostSubject: Re: Nema rešenje za Congu!   Nema rešenje za Congu! Icon_minitimeSun Feb 22, 2009 2:43 pm

i meni
Back to top Go down
https://tennis-number1.darkbb.com
♥JELENA♥JANKOVIC♥

♥JELENA♥JANKOVIC♥


Posts : 54
Join date : 2009-02-02

Nema rešenje za Congu! Empty
PostSubject: Re: Nema rešenje za Congu!   Nema rešenje za Congu! Icon_minitimeThu Feb 26, 2009 5:47 am

pa svima je
Back to top Go down
Sponsored content





Nema rešenje za Congu! Empty
PostSubject: Re: Nema rešenje za Congu!   Nema rešenje za Congu! Icon_minitime

Back to top Go down
 
Nema rešenje za Congu!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tennis  :: Ostalo o tenisu :: Novosti-
Jump to: