Nadal posle više od pet sati obezbedio finale AO

Join date : 2009-01-27
Age : 27
Location : Rolan Garos

Nadal posle više od pet sati obezbedio finale AO Empty
PostSubject: Nadal posle više od pet sati obezbedio finale AO   Nadal posle više od pet sati obezbedio finale AO Icon_minitimeFri Jan 30, 2009 2:51 pm

Prvi teniser sveta Španac Rafel Nadal plasirao se u finale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u polufinalu posle pet sati i 14 minuta pobedio sunarodnika Fernanda Verdaska rezultatom 6:7(4:7), 6:4, 7:6(7:2), 6:7(1:7), 6:4.

Nadalu će to biti prvo finale turnira u Melburnu u karijeri, a igraće protiv drugog tenisera sveta Švajcarca Rodžera Federera.

Polufinalni meč između prvog i 14. nosioca trajao je pet sati i 14 minuta. Nadal je osvojio ukupno 193 poena, a Verdasko poen manje. Međutim, 15. teniser sveta je zabeležio 95 "viner" udaraca a Nadal 52. Verdasko je, ipak, napravio mnogo više grešaka 76, dok je prvi teniser sveta napravio svega 25.

U prvom setu teniseri su igrali veoma sigurno na svoj servis. Nadal je propustio da iskoristi dve, a Verdasko jednu brejk loptu. Ipak, u taj brejku Verdasko, koji je zabeležio čak 25 "viner" udaraca u ovom delu meča, uspeo je da oduzme servis protivniku i da trijumfuje sa 7:4.

Drugi set doneo je bolju igru prvog nosioca Nadala, kome je i samo jedna od pet iskorišćenih brejk lopti bila dovoljna da set dobije sa 6:4.

Za razliku od prva dva seta, u trećem su viđena čak četiri brejka, po dva na obe strane. Verdasko je ponovo imao veliki broj "viner" udaraca, ali mu je Nadal na početku taj-brejka oduzeo servis i neočekivano lako slavio sa 7:2.

Četvrti set protekao je bez ijedne šanse za brejk, pošto su obojica tenisera veoma retko grešila prilikom svog servisa. U taj brejku, međutim, na terenu je postojao samo jedan igrač - Verdasko. On je igrao ubedljivo i sigurno, što mu je donelo nedostižnu prednost od 6:0, a do kraja seta dozvolio je protivniku da osvoji još samo jedan poen.

U petom setu igrači su bili sigurni prilikom svog servisa, iako je Nadal u drugom i šestom gemu imao nekoliko brejk prilika. Međutim, prvi tensier sveta je u 10. gemu uspeo da iskoristi treću meč loptu, nakon što je Verdasko napravio četvrtu dvostruku servis grešku u meču.

Turnir u Melburnu igra se za ukupni nagradni fond od 23.140.000 australijskih dolara.
Back to top Go down
Admin

Posts : 197
Age : 27

PostSubject: Re: Nadal posle više od pet sati obezbedio finale AO   Nadal posle više od pet sati obezbedio finale AO Icon_minitimeFri Jan 30, 2009 2:57 pm

ja sam gledala ceo mec cak nam je razrednini na casu istorije pustio da gledamo jeste da je bila losa slika ali svi smo bili ljuti celo odeljenje je bilo uz fernanda a 2 decaka samo za nadala